velkaraca oscadnica zimaPopulárne stredisko vo Veľkej Rači ponúka takmer 14 km upravovaných zjazdoviek vhodných pre začínajúcich i skúsených lyžiarov. Pre priaznivcov večerného lyžovania je sprístupnená trať s dĺžkou 2,7 km. Jeho výhodou je ľahká dostupnosť z troch lokalít - Lalíky, Marguška a Dedovka.

Viac informácií o stredisku www.snowparadise.sk

kastiel oscadnica

Kaštieľ vybudovaný na začiatku 20. storočia bol sídlom grófa Bellestrema. Nachádza sa v jedinom lesoparku na Kysuciach. Od roku 1981 slúži ako pobočka Kysuckej galérie v Čadci a v jeho priestoroch umiestnené expozície prezentujúce výtvarné umenie Kysúc. V stálej expozícii sú diela zakladateľov tejto galérie, na prízemí sa sa v krátkodobých expozíciách vystavuje súčasné slovenské i zahraničné umenie.

Viac informácií na www.kysuckagaleria.sk

zivcakova

Živčáková hora je asi 3 km západne od mesta Turzovka. Turzovčanovi Matúšovi Lašútovi sa v roku 1958 na tomto mieste údajne zjavila Panna Mária. Na mieste zjavenia sa v roku 1993 postavila kaplnka Panny Márie Kráľovnej pokoja. Za oficiálne mariánske pútnické miesto bola Živčáková hora vyhlásená žilinským biskupom Tomášom Gálisom 19. 10. 2008. O sedem rokov neskôr bol slávnostne vysvätený chrám Panny Márie Matky Cirkvi.

Novopostavená veža slúži turistom a pútnikom ako vyhliadková, vstup do nej je zdarma.

Viac informácií o Živčákovej hore na www.zivcakova.sk

uvratova zeleznicka vychylovkaSúčasťou múzea vo Vychylovke je aj táto úzkokoľajová železnička, ktorá patrí k technickým pamiatkam Slovenska. Jej dĺžka kedysi dosahovala 110 km cez kopcovitý terén a spájala Kysuce s Oravou, ale dnes dosahuje už len 3,6 km.

Expozícia múzea obsahuje 34 stavieb.

Viac informácií o železničke a expozícii nájdete na: www.kysuckemuzeum.sk/historicka-lesna-uvratova-zeleznica-hluz

wisla vodny park tropicanaVodný park Tropikana sa nachádza v Hoteli Gołębiewski vo Wisle.
Dokonalý relax garantuje vodný park Tropikana, kde nájdete komplex bazénov s mnohými tobogánmi (s celkovou dlžkou 550 m), bazén s umelými vlnami, plavecký bazén, rekreačné bazény, detské bazény, 4 whirlpool vane, množstvo saun, solarium, snežná komora.
Na terase hotela je k dispozícii aj vonkajší bazén.

Viac informácií na www.golebiewski.pl

kupele rajecke tepliceKúpele s termálnym prameňom sa nachádzajú v Rajeckej doline. Liečia sa tu degeneratívne a zápalové ochorenie pohybového ústrojenstva, kĺbov, chrbtice a nervovej sústavy. Jedinečnú atmosféru dotvára kúpeľný dom Aphrodite postavený v antickom štýle.

Viac informácií o Rajeckých Tepliciach na www.rajeckapohoda.sk

vodny park besenovaV kúpeľnej dedinke Bešeňová je areál vodného parku obsahujúce množstvo bazénov, výriviek, tobgánov, wellness a relaxačné centrum. Termálna voda pôsobí priaznivo na dýchacie a pohybové ústrojenstvo.

Viac informácií o Aquaparku Bešeňová na www.besenova.com

terchova janosikove dniObec sa nachádza v Národnom parku Malá Fatra a je vstupom do Vrátnej doliny. Predstavuje tak ideálne východiskové miesto na pešiu i cykloturistiku. Návštevníkov láka aj mnohými podujatiami, ktoré sa konajú počas celého roka.

Viac informácií o Terchovej na www.terchova.eu

tatralandia liptovsky mikulasV blízkosti Liptovského Mikuláša je jeden z najväčších aquaparkov na Slovensku. Počas celého roka je v prevádzke 6 toboganov, 9 bazénov, návštevníci sa môžu zregenerovať v saunovom svete, vybrať si spomedzi viacerých typov masáží a zábalov alebo vyskúšať účinky thalasso terapie.

Viac informácií o aqua parku Tatralandia na www.tatralandia.sk

terchova vratna free time zone

Lyžiarske stredisko Vrátna sa nachádza v srdci Národného parku Malá Fatra. Tvoria ho tri lokality, ktorými sú Paseky, Poludňový Grúň a Chleb. V stredisku je v prevádzke 14 km zjazdoviek. Sú vhodné pre začiatočníkov, aktívnych športovcov i rodiny s deťmi. Pre detských lyžiarov je určený areál Kids zone, kde sa môžu naučiť základy lyžovania.

Samozrejmosťou strediska sú servisy a požičovne pre lyžiarsku výstroj, infocentrum, občerstvenie.

Viac informácií o lyžiarskom stredisku Vrátna (Free time zone) na www.vratna.sk a www.terchova.eu/lyzovanie-v-terchovej-a-okoli/40-vratna-free-time-zone